CARIBOU COFFEE YAĞMUR ORMANI ANLAŞMASI SERTİFİKALIDIR™

FrogCaribou Coffee kahvelerimizin %100'ünü Yağmur Ormanı Anlaşması Sertifikalı çiftliklerden tedarik etmeye kararlı ABD'deki ilk büyük çaplı kahve mağazaları zinciri olduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar 2011 sonu itibariyle hedefimize ulaşma yolundayız. Kahvelerimizin %85'inden fazlası şu anda sertifikalıdır.

Bugüne kadar geliştirilmiş en kapsamlı sürdürülebilir tarım sertifikasyon programına sahip kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Yağmur Ormanı İttifakı ile birlikte çalışarak sadece müşterilerimizin muhteşem lezzette yüksek kalitede kahve içmelerini sağlamıyoruz, aynı zamanda mal aldığımız çiftlik toplumlarının çevresel, sosyal ve ekonomik açıdan daha sürdürülebilir bir tarım sisteminden faydalanmalarını da sağlıyoruz.

Yağmur Ormanı İttifakının misyonu ekosistemleri ve bunlara dayanan insanları ve vahşi hayatı arazi kullanım uygulamalarını, iş uygulamalarını ve tüketici davranışlarını dönüştürerek korumaktır.

CropsBirçok Caribou Coffee ambalajında hali hazırda bulunan Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikalı işareti Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikalı çiftliklerde çalışan işçilerin makul ücretler aldıklarını, sağlık hizmetlerinden yararlanabildiklerini, temiz suya, insan onuruna yakışır yaşam koşullarına ve çocukları için okullara sahip olduklarını ve kahvelerin etraftaki çevre ve doğal hayatı koruyacak şekilde sorumlu bir biçimde hasat edildiğini ve işlendiğini gösteren bir güven ve yüksek sürdürülebilirlik standartları simgesidir. Caribou kahvelerimizin gittikçe daha fazlası üzerinde - ve çok yakında hepsinde - bu mührü sizinle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikalı çiftlikler verimli tarım sistemlerini, biyolojik çeşitliliğin korunmasını ve insan gelişimini arttıran bağımsız, kar amacı gütmeyen çevre gruplarının oluşturduğu bir koalisyon olan Sürdürülebilir Tarımsal Ağ (SAN) tarafından geliştirilen çok sıkı çevresel, sosyal ve ekonomik standartları karşılamaktadır.