CARIBOU COFFEE ÖNEMLİ TOPLULUK İNSİYATİFLERİNE FON AYIRMAKTADIR

2004 yılında Caribou Coffee Guatemala'nın Huehuetenango bölgesinde bulunan La Libertad şehrinin El Paraiso köyünde bir sağlık kliniği inşa etmek ve açmak için ihracatçımız ile ortaklık kurdu. "İlk Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikasyonu çabalarımızın başladığı çok önemli bir tedarik topluluğuna olan desteğimizi ve bağlılığımızı ortaya koymak için bu projenin finansmanına yardımcı olduk," diyor Caribou Coffee kahve ve çay kıdemli direktörü Chad Trewick.
Crops Sağlık kliniğine son ziyaretimizde toplulukta bu kadar çok olumlu değişiklik gördüğümüz için son derece heyecanlıydık. İnsanlar artık sağlık hizmeti alabilmek için yarım gün boyunca yürümek zorunda değildiler ve klinik daha fazla sayıda insana yardım edebilmek için ilave iki muayene odası ile genişletilmişti. Tesisin yıllar içinde geliştiğini ve artık bir sınıfa yerleştirilmiş yeni masalar ve bilgisayarlar ile bir eğitim ve sosyal merkez olarak da kullanılmakta olduğunu gördüğümüz için çok memnunduk. Yeşil kahvelerimiz için ödediğimiz fiyat aracılığıyla bu tesislerin devam eden yıllık masraflarını karşılanmasına yardımcı oluyoruz.

Caribou Coffee Şirketi Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikasyonunun yaygınlaşmasını teşvik etmeye başladığından beri topluluk kendisini bu klinik projesinin oldukça ötesine geçecek şekilde dönüştürmüş bulunuyor. Yağmur Ormanları İttifakı sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk ilkelerinden aldıkları ilhamla kooperatif topluluk çabaları çöplerin imhası, eğitim ve içme suyu gibi sorunları ele almış ve böylece orada yaşayan herkes için yaşam kalitesinin arttırılmasını sağlamış.

Topluluk kahve üretim işinde üst seviyelere çıkmayı sürdürerek Caribou'ya önemli Guatemala kahveleri tedarik ediyor. Çiftçilerin çoğunun doğal hayat ve suların korunması için destekleri ve takdirleri aracılığıyla şu anda hissettikleri arttırılmış kalite, üretim, fiyatlar ve işçi memnuniyetinin sürekli faydalarından bahsetmeleri samimi bir gurur kaynağı.

Frog"Yağmur Ormanı İttifakı Sertifikasyonu elde etmeleri yönünde küresel çapta çiftçilerimizi teşvik etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz çünkü üreten topluluklarımız için ne kadar hayatı değiştirici bir fark yarattığının bilincindeyiz ve iyi bir fincan kahvenin tattan öte olduğunu biliyoruz - çevre ve sosyal sorumluluk içeren çiftçilik uygulamaları ile başlıyor," diye ifade ediyor Chad.