SIKÇA SORULAN SORULAR

Caribou Coffee'yi özel yapan nedir?
Caribou Coffee sadece mükemmel bir fincan kahve değil, bir deneyimdir! Şubelerimize girdiğiniz andan itibaren sizi en iyi şekilde misafir etmek için buradayız... Caribou Coffee olarak dünyadaki en güzel kahveyi ustalıkla işlemek konusunda kararlıyız: en iyi yeşil kahve çekirdeklerinden harmanlar yaratmaktan kavurmaya, çekirdeklerini taze tutmaya ve pişirmeye kadar. İşlemin her noktasında, maliyeti ne olursa olsun yalnızca en yüksek kalitede çekirdekleri kabul ediyoruz ve en yüksek standartları kullanıyoruz. Yalnızca piyasada mevcut olan en yüksek kalitede ve en lezzetli kahveyi sunmaktan gurur duyuyoruz.
Caribou Coffee franchising veriyor mu?
Caribou Coffee'de bayilik ve franchising sistemleri bulunmamaktadır. Türkiye'de açılan tüm Caribou Coffee mağazaları Global Kahve Perakendeciliği Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından açılmakta ve işletilmektedir.
Yeni bir Caribou Coffee şube yeri hakkında iyi bir fikrim var, kiminle görüşebilirim?
Caribou Coffee'nin yeni şubeleri için bölgeleri devamlı olarak araştırıyoruz ve yeni bir haber almaktan mutluluk duyarız.Bir mekan fikri göndermek için lütfen İletişim Formumuzu doldurun.
Caribou Coffee'de bulunan mobilyalara bayılıyorum. Bunları nereden satın alabilirim?
Mekanlarımızdaki eşsiz parçaların çoğu yalnızca Caribou Coffee için özel olarak üretilmiştir. Bu eşyalar misafirlemizin rahatlığı ve konforu ön planda tutularak tasarlanmıştır.
Caribou Coffee için harika bir fikrim var. Kime söyleyebilirim?
Fikirlerinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan oldukça memnunuz. Bizi daha fazla bilgilendirmek için lütfen İletişim Formumuzu doldurun.
Caribou Coffee'nin sahibi kim?
Caribou Coffee Company 1992 yılında Minnesota Eyaletinde kurulmuş, 30 Eylül 2005 tarihinde NASDAQ borsasında işlem görmeye başlamıştır. Şu anda ABD’nin en büyük ikinci kahve zinciridir. Kuveytli Al Sayer Ailesi ile Yıldız Holding’in yüzde 50-50 hisse ortaklığı yaparak 2011 yılında Türkiye Pazarı’na getirdikleri Caribou Coffee markasının tüm hisseleri, 2015 itibariyle, iki ortak arasında varılan anlaşma sonucunda Al Sayer Grubu’na devredilmiştir.
Bir Caribou Coffee mağazası ile diğeri arasında neden farklı yiyecek seçenekleri bulunuyor?
Tüm mekanlarımızda yalnızca en taze ve en lezzetli yiyecekleri sunmak için çaba sarf ediyoruz. Bu nedenle seçimler mekana göre değişebilirler.
Bir Caribou Coffee mağazasında haftalık grup toplantısı yapabilir miyim?
Evet. Bulunabilirliğini kontrol etmek için lütfen ilgilendiğiniz mağaza ile temas kurun.
Wi-fi ağınızda oturum açarken sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım?
Mağazalarımızdaki barista arkadaşlarımıza danışınız, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.
Espresso nedir?
Espresso ince öğütülmüş kahve içinden basınçlı su geçirilmesini içeren bir hazırlama yöntemidir. Bu işlem kahvenin en lezzetli bileşenlerini ve aromatiklerini ortaya çıkarır.Bu da yoğun ve tam aromalı bir lezzet demektir. Espresso tüm latte ve mochalarımızın temel taşıdır.
Kafein nasıl çıkartılıyor? Lezzeti etkiliyor mu?
Caribou Coffee Natural Decaf™ ürünümüzü tamamen doğal, kimyasal içermeyen kafeinsizleştirme işlemlerimiz aracılığıyla üretiyoruz. Kullandığımız yöntemler kahvenin orjinal aromasının neredeyse %100'ünü muhafaza ediyor.
Bir fincan kahvede ya da bir ölçek Espressoda ne kadar kafein bulunur?
• 360 ml Fincan kahve ortalama 230 miligram kafein içerir
Kafeini alınmış kahve tamamen kafeinsiz midir?
Bir kafeini alınmış kahve kafeinli bir fincana göre yüzde 97 ila 99 arası daha az kafein içerir. 355 ml. Kafeinsiz bir fincan kahve 2 ila 10 miligram arasında kafein içerir.
Neden kendinden aromalı kahve satmıyorsunuz aromalı şurup ekliyorsunuz?
Pişmiş kahveye aromalı şurup eklenmesini öneriyoruz, böylelikle tatmak istediğiniz aroma miktarını ve türünü kontrol edebiliyorsunuz. Bu da aromaların arkasına saklanmadan en lezzetli kahveleri yaratabilmemizi sağlıyor. Aromalı şurup çeşitlerimiz fincanınızı cazip hale getirmeniz için size pek çok seçenek sunuyor.
Sert kahve seviyorum. Hangi çeşitleri önerirsiniz?
Sertlik genellikle kahvenin özünün alınması ya da hazırlanan içeceğin "koyuluğu" ile ilgilidir. Tüm kahvelerimizi aroma özellikleri tam olarak ortaya çıkaracak bir koyulukta hazırlıyoruz. Bazı insanlar koyu kavrulmuş (French Roast ve Fireside Blend gibi) ya da çok telveli, hafif kavrulmuş kahveleri (Kenya AA gibi) "sert" olarak algılar.
Tazeliğini koruması için kahvemi buzdolabında ya da dondurucuda saklamalı mıyım?
Kesinlikle hayır. Dondurucular ve buzdolapları kahvenizin emeceği kokularla doludur – sonunda tavuk aromalı kahve içebilirsiniz! Soğutucular aynı zamanda kahve üzerinde yoğuşmaya neden olarak aromanın hızla bozulmasına yol açarlar.
Sıcak tutmak için kahveyi mikrodalgada ısıtmak mümkün mü?
Hayır. Kahve ısındığında kimyası da değişir. Kahveyi yeniden ısıtmak kalan son birkaç aromayı da bozacaktır. Kahvenizin tadı kötüleşecektir. Kahveyi bir termosta saklayın ya da en kolayı taze bir kahve pişirin.
Ne tip filtreler kullanmalıyım?
Altın ya da oksijenle ağartılmış filtreleri öneriyoruz. Altın filtreler yeniden kullanılabilir ve kahvenizin yağlarının daha fazlasının fincanınıza ulaşmasını sağlayarak aroma katar. Kimyasal yolla ağartılmış filtrelerin çoğu kahvenize hoş olmayan bir "beyazlatıcı" aroması ortaya çıkarma eğilimindedir. Doğal, kahverengi filtreler odunsu, "kağıtsı" bir aroma eklerler. Oksijenle ağartılmış kağıt filtreler kahvenizin aromasını bozmayacaktır.